darbypcszerviz

 |  Főoldal | Szolgáltatások | Laptop javítás | GYIK  | Áraink | Kapcsolat |

 

Számítógép tertozékai:

 

Mi az alaplap?

Alaplap: A számítógép egyik fontos, ha nem a legfontosabb egysége. Minden egyéb alkatrész erre kapcsolódik és sok fajta csatlakozó található rajta, amelyek típusonként eltérhetnek. A legelső döntés meghozása a processzor/link/ gyártójának meghatározása, mert más a foglaltuk, így teljesen más alaplap kell a kiszolgálásukhoz. Meghatározza az egész gép karakterét, ha rosszul választ feleslegesen sokat költhet rá, vagy ha gyors gépet szeretne, játékra használná, ne az alaplapon spóroljon, mert a drága kiegészítők (pl.: videokártya, memória) esetlegesen nem tudnak maximális sebességen működni. Rengeteg gyártó és típus található belőle, de nem mindegy, hogy melyiket választjuk. Minőséget olcsón is megkaphat csak tudni kell, hogy milyen gépet szeretne építeni. Egyszerű feladatokra (internet, szövegszerkesztés, filmnézés) nem kell nagy tudású alaplapot/link/ választani, mert úgy sem fogja kihasználni. Ez a kategória kb. 12 ezer forint alatt található. Ebben az árban nincs benne a leggyorsabb processzorok, memóriák és videokártyák teljes kihasználását szolgáló technológiák, így hiába kerül bele egy 100 ezer forintos grafikuskártya a 10 ezres alaplapra, mert nem tudja azt az adatszélességet biztosítani a komponenseknek, amit ki tudnának használni. Játékra és egyéb komoly teljesítményt igénylő felhasználásra érdemes közép és felsőbb kategóriás alaplapokból válogatni, amelyek 15 ezer forint felett találhatók. Nem azért kell drágább alaplap, mert többi komponens is drágább, hanem azért, mert ebben a kategóriában megfelelő támogatást kap minden egység (grafikuskártya, CPU, stb.) és ezáltal ténylegesen gyorsabb működést lehet elérni.

 


 

Mi az a memória?

Memória: Erre szokták azt mondani, hogy "minél több van belőle annál jobb". Ez a megállapítás többé-kevésbé igaz. A memória szerepe nem más, mint a CPU által végzett feladatok tárolása, amíg dolgozik vele. Tehát, ha sok memória van a gépünkben felgyorsíthatjuk ezt a folyamatot, amitől lecsökken a töltési idő és boldog lesz a felhasználó! Több típus létezik belőle: DDR, DDR II, DDR III, stb. Méretüket gigabyte-ban (GB) mérik. Az alaplapok más-más memóriákkal működnek együtt, ezt a vásárlás előtt mindenképpen össze kell egyeztetni, mert nem kompatibilisek egymással (más a foglalat). Méretüket gigabyte-ban (GB) mérik. Ha több memória is kerülne az alaplapra érdemes a tesztelt és márkás kitteket választani (Geil/link/), mert szinte teljesen biztos az együttműködésük.

 


 

Mi az a tápegység?

Tápegység: A fő feladata a számítógép energia ellátásának biztosítása és a megbízható típusokon (Enermax/link/, Asus/link/) a túlfeszültség valamint az áramingadozástól védeni a rendszert. Általában a gépház hátsó, felső részén helyezkedik el és ide csatlakozik a hálózati feszültség (a konnektorból). Fontos kiegészítője a tápegységnek a külső túlfeszültség védelem/link/, ami pár ezer forintba kerül, de akár az egész rendszert megmentheti az elektromos kiégéstől. Ezt a beruházást érdemes befektetni, mert baj esetén, többszörösen megtérül az ára. A jelenlegi tápok az ATX szabványt (1995 óta) követik így bármelyik ATX-es házba/link/ beleillenek. Teljesítményüket wattban (W) mérik, minél nagyobb ez az érték, annál több áramot tud szolgáltatni. Általános felhasználásra egy 400 W-s táp megfelelő választás, amíg játékra és egyéb hardver igényes feladatra, ahol már nagy teljesítményű processzorok és videokártyák (akár több is egyszerre) működnek érdemes 550 W-s vagy nagyobb tápot választani. Itt sem azért kell erősebb és ez által drágább táp, mert ha már úgyis ráköltött sok pénzt a többi egységre a tápnál is legyen lehúzni való bőr, de ezek a komponensek nagyobb teljesítménye miatt megkövetelik a több áramot. Vannak olyan grafikus kártyák, amelyek gyárilag 800-1000 W-s tápfeszültséget igényelnek a működéshez., mert ennél kisseb értékkel el sem indulnak vagy minimálisra visszavett órajelen (MHz) üzemelnek. Táppal együtt is lehet házat/link/ venni, aki nem akar ezzel az egységgel külön foglakozni annak ideális választás ez a termékkör.

 

Hívja telefonszámaink valamelyikét, egyeztessen időpontot és számítógép szerelőnk házhoz megy elvégezni a computer karbantartást.

Számítógép javításban az Ön partnere DarbyPc

 Hibabejelentés,

időpont egyeztetés, telefonos segítségnyújtás.

 

 

PC-Laptop szervizeink Budapesten, ha inkább behozná számítógépét, laptopját:

Computermania-Pest:
Cím: 1096 Budapest, Haller u 22
Telefon pest: 0630/684-32-45

Computermania-Buda:
Cím: 1033 Budapest, Harrer Pál u 18
Telefon óbuda: 061/709-1086

Hasznos tanácsok


Számítógép lassulás okai

Néhány szoftver szereti frissíteni magát a háttérben, vagy épp olyan folyamatokat futtat, amik teljesen szabályosak, viszont lefoglalják a rendszer kapacitását

Bővebben:

Leggyakoribb PC hibák

  • Tápellátási zavarok
  • Memória hibák
  • Winchester hibák
  • VGA kártya hibák
  • Alaplapi problémák
  • Helytelen beépítés

Bővebben:

Számítógépes vírusok

A vírusok, a férgek és a trójai falovak olyan rosszindulatú programok, amelyek tönkretehetik a számítógépet vagy a számítógépen tárolt adatokat, lelassíthatják az internetkapcsolatot, és a számítógép segítségével elküldik önmagukat az Ön barátainak, munkatársainak és az internet számos egyéb részére.

Bővebben:

Memória bővítés, beszerelés.

A legfontosabb az , hogy az alaplapunknak megfelelő modulokat válasszuk. Érdemes a gyártó weboldalán informálódnunk először milyen foglalatú és milyen órajelű modulokkal képes működni a computerünk.

Bővebben:

Itt az első 3.0-s külső merevlemez

A Freecom jelentette be a világ első USB 3.0-s szabványt támogató külső adattárolóját. A Hard Drive XS 3.0-t egy 3,5 colos külső meghajtóházban helyezték el, maximális olvasási sebessége eléri a másodpercenkénti 130 megabájtot.

Bővebben:

Hogyan válasszak notebook-ot?

Laptop vásárlási tanácsok.

Bővebben:

 

Hírek, érdekességek

 |  Főoldal | Szolgáltatások | Laptop javítás | GYIK  | Áraink | Kapcsolat |