|  Főoldal | Szolgáltatások | Laptop javítás | GYIK  | Áraink | Kapcsolat |

  Hibabejelentés: Tel: 06/70-219-55-50, Tel: 06/30-242-57-62, Tel: 06/20-80-70-153 időpont egyeztetés, telefonos segítségnyújtás

 

 

Számítógép lassulás okai:

 

 

Lassulás oka 1:

Először nem árt tisztában lenni azzal, hogy mennyi memóriánk van a gépben . Egy Xp-nél MINIMUM 512 Mb RAM-ra van szükség, ahhoz, hogy órákon keresztül böngészhessünk, videózgassunk, játszhassunk, levelezzünk, szerkesszünk. Ha sok időd van, akkor kevesebb RAM is elég. (A RAM-oknak különféle fajtái vannak, erre figyelj oda, hogy az alaplapodhoz passzoljon ! A boltban tudnak segíteni mikor bővíteni szeretnél, ha felírod az alaplap fajtáját, számát.) Ez ugye a fizikai memória. Létezik még a virtuális memória, ahova ideiglenesen kerülnek bizonyos cuccok, nem fogok bele a magyarázkodásba, ez általában alapbeállításon megy, a winchesterre tárol infókat, elkülöníti magának a helyet a merevlemezről. Ha ezt átállítod az ajánlottnál kevesebbre, akkor is lelassulhat a gép! Úgyhogy inkább ne nyúlj hozzá, ha kevés a helyed, és sokallod, amit a virtuális memória elfoglal, akkor vegyél winchestert! Ha elkezd lassulni a gép, mondjuk 5-6 órás masszív használat után, akkor egy leállítás, minimum 20 másodperc várakozás utáni újraindítás megoldhatja a dolgot, és utána újra 5-6 órán keresztül gond és csigatempó nélkül használhatod a számítógéped! A Windows által felajánlott "Újraindítás" opció nem oldja meg a gondot, csakis a leállítás! Ugyanis leállítás után kb. 20 másodperc alatt "ürül ki" a fizikai memória, "Újraindítás" esetén nincs várakozás.

Lassulás oka 2:

Néhány szoftver szereti frissíteni magát a háttérben, vagy épp olyan folyamatokat futtat, amik teljesen szabályosak, viszont lefoglalják a rendszer kapacitását. Ilyen eset lehet például egy víruskereső program winchester szkennelése. Ha ez bekapcsol, akkor elkezdi pásztázni a merevlemezt, ami pörög ilyenkor folyamatosan (hallani is lehet!), és bizony egyes (más) programok betöltése ez okból hosszabb időt vehet igénybe! Ilyenkor azt lehet tenni, hogy leállítjuk a pásztázást, vagy kivárjuk míg végez (ez nem 2 perc), vagy nem akarunk olyat csinálni a géppel, ami ide-oda kattintgatással, másolgatással, áthelyezgetéssel jár, mert az ezekkel kapcsolatos műveleti idő látványosan megnövekedhet. A biztonság kedvéért (Xp-nél) egy ctrl-alt-del billentyűkombinációval elő tudjuk hívni a Taskmanager nevű programot, ott szépen láthatjuk, hogy milyen programok futnak, és mennyit vesznek el a kapacitásból (processzor). Na, ott ki lehet kapcsolni a víruskeresőt. De csak a pásztázót! Nehogy az egészet lekapcsold, mert akkor védtelen lesz a géped! Ha használod az Msn-t, akkor belépés után az is szeret kommunikálni az anyacéggel. Nyugi, nem titkos infókat továbbít rólad, csak éppen kapcsolatban van, ami szintén lefoghat a kapacitásból. A Windows rendszeresen frissíti magát, de ez az idő percekben mérhető, és ki is jelzi, hogy éppen frissítéseket tölt le, tehát a lassulás oka ez is lehet.

Lassulás oka 3:

Na, és most elérkeztünk a vírusokhoz ! A vírusok a programjainkkal indulnak el. Például képnéző programmal, szövegszerkesztő programmal, zenelejátszó programmal, levelező programmal. Minél több programot nyitunk meg (majd csukunk be), annál lassabb a gép (ilyenkor kezd az agyvíz felforrni). Utána már hiába csukjuk be a programot, a vírus nem lehet leállítani. Nem megoldás, de ebben az esetben is ideiglenes időnyerés lehet a számítógép leállítás-újraindítás, mert a vírusok, férgek imádják telerakni magukkal a memóriát, (a leállítással meg ugyebár kiürítjük a fizikai memóriát). Tehát többszörösen károsak, mert egyrészt a processzort és a merevlemezt dolgoztatják a háttérben való futásukkal, másrészt lefoglalják a memória kapacitását is, úgyhogy duplán rossz nekünk. Ilyenkor vegyél erőt magadon, futass egy víruskeresőt (frisset) át az egész (és összes) merevlemezeden, minden fájlt nézess át, keresd meg a mocskokat és irtsd ki mindet!

Hívja telefonszámaink valamelyikét, egyeztessen időpontot és számítógép szerelőnk házhoz megy elvégezni a computer karbantartást.

Számítógép javításban az Ön partnere DarbyPc

 Hibabejelentés,

Tel: 06/70-219-55-50,

Tel: 06/30-242-57-62,

Tel: 06/20-80-70-153

időpont egyeztetés, telefonos segítségnyújtás.

 

 

PC-Laptop szervizeink Budapesten,

ha inkább behozná számítógépét, laptopját:

Computermania-Buda:
1033 Budapest, Harrer Pál u 18
Telefon óbuda: 061/709-1086

Hasznos tanácsok

Számítógép karbantartás

Ha szeretné, hogy számítógépe, laptopja megbízhatóan, gyorsan üzemeljen éveket át, akkor szüksége lesz szoftveres és hardveres karbantartásra.

Bővebben:

Számítógép lassulás okai

Néhány szoftver szereti frissíteni magát a háttérben, vagy épp olyan folyamatokat futtat, amik teljesen szabályosak, viszont lefoglalják a rendszer kapacitását

Bővebben:

Leggyakoribb PC hibák

  • Tápellátási zavarok
  • Memória hibák
  • Winchester hibák
  • VGA kártya hibák
  • Alaplapi problémák
  • Helytelen beépítés

Bővebben:

Számítógépes vírusok

A vírusok, a férgek és a trójai falovak olyan rosszindulatú programok, amelyek tönkretehetik a számítógépet vagy a számítógépen tárolt adatokat, lelassíthatják az internetkapcsolatot, és a számítógép segítségével elküldik önmagukat az Ön barátainak, munkatársainak és az internet számos egyéb részére.

Bővebben:

Memória bővítés, beszerelés.

A legfontosabb az , hogy az alaplapunknak megfelelő modulokat válasszuk. Érdemes a gyártó weboldalán informálódnunk először milyen foglalatú és milyen órajelű modulokkal képes működni a computerünk.

Bővebben:

Itt az első 3.0-s külső merevlemez

A Freecom jelentette be a világ első USB 3.0-s szabványt támogató külső adattárolóját. A Hard Drive XS 3.0-t egy 3,5 colos külső meghajtóházban helyezték el, maximális olvasási sebessége eléri a másodpercenkénti 130 megabájtot.

Bővebben:

Hogyan válasszak notebook-ot?

Laptop vásárlási tanácsok.

Bővebben:

 

Hírek, érdekességek

  |  Főoldal | Szolgáltatások | Laptop javítás | GYIK  | Áraink | Kapcsolat |